Curs valutar: Banca Nationala 

22 iulie 2019
Curs valutar Banca Nationala a Romaniei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Romaniei (BNR).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
EUREuro4,7231-0,00894,73204,7233
USDDolar S.U.A.4,21030,01534,19504,1795
GBPLira sterlina5,2496-0,02025,26985,2928
CHFFranc elvetian4,28610,01594,27024,2522
RUBRubla rusa0,0668-0,00010,06690,0662
MDLLeu moldovenesc0,23920,00240,23680,2294
UAHHrivna ucraineana0,16410,00120,16290,1589
CADDolar canadian3,22630,00583,22053,1688
RSDDinarul sarbesc0,0401-0,00010,04020,0401
AUDDolar australian2,96410,01302,95112,8898
CZKCoroana ceha0,18490,00010,18480,1844
PLNZlotul polonez1,11140,00211,10931,1084

Curs valutar Banca Nationala a Romaniei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Romania. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Romaniei. Convertor valutar.