Curs valutar: Banca Nationala 

15 noiembrie 2019
Curs valutar Banca Nationala a Romaniei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Romaniei (BNR).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
EUREuro4,76690,00724,75974,7524
USDDolar S.U.A.4,33430,04114,29324,3164
GBPLira sterlina5,57400,04945,52465,4550
CHFFranc elvetian4,38320,05444,32884,3241
RUBRubla rusa0,06770,00030,06740,0670
MDLLeu moldovenesc0,24720,00070,24650,2452
UAHHrivna ucraineana0,17880,00360,17520,1749
CADDolar canadian3,26720,00573,26153,2618
RSDDinarul sarbesc0,04060,00010,04050,0405
AUDDolar australian2,9446-0,02052,96512,9196
CZKCoroana ceha0,18660,00000,18660,1840
PLNZlotul polonez1,1111-0,00521,11631,1057

Curs valutar Banca Nationala a Romaniei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Romania. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Romaniei. Convertor valutar.