Curs valutar: Banca Nationala 

16 noiembrie 2018
Curs valutar Banca Nationala a Romaniei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Romaniei (BNR).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
EUREuro4,66350,00054,66304,6677
USDDolar S.U.A.4,12830,04584,08254,0341
GBPLira sterlina5,2853-0,06715,35245,3242
CHFFranc elvetian4,10070,02874,07204,0786
RUBRubla rusa0,06190,00040,06150,0616
MDLLeu moldovenesc0,24260,00500,23760,2369
UAHHrivna ucraineana0,14870,00270,14600,1445
CADDolar canadian3,12010,00243,11773,1090
RSDDinarul sarbesc0,03950,00010,03940,0395
AUDDolar australian2,99840,02432,97412,8739
CZKCoroana ceha0,1795-0,00060,18010,1808
PLNZlotul polonez1,0856-0,00051,08611,0874

Curs valutar Banca Nationala a Romaniei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Romania. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Romaniei. Convertor valutar.