Curs valutar: Banca Nationala 

27 mai 2017
Curs valutar Banca Nationala a Romaniei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Romaniei (BNR).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
EUREuro4,5573-0,00434,56164,5355
USDDolar S.U.A.4,0641-0,02174,08584,1620
GBPLira sterlina5,2287-0,08575,31445,3378
CHFFranc elvetian4,18600,00034,18574,1842
RUBRubla rusa0,07180,00020,07160,0737
MDLLeu moldovenesc0,22250,00060,22190,2156
UAHHrivna ucraineana0,1540-0,00100,15500,1565
CADDolar canadian3,01850,01093,00763,0673
RSDDinarul sarbesc0,03710,00000,03710,0368
AUDDolar australian3,0252-0,01723,04243,1203
CZKCoroana ceha0,17240,00070,17170,1686
PLNZlotul polonez1,09090,00671,08421,0729

Curs valutar Banca Nationala a Romaniei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Romania. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Romaniei. Convertor valutar.