Curs valutar: Banca Nationala 

7 aprilie 2020
Curs valutar Banca Nationala a Romaniei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Romaniei (BNR).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
EUREuro4,8280-0,00174,82974,8110
USDDolar S.U.A.4,46710,10344,36374,2534
GBPLira sterlina5,49260,08305,40965,5299
CHFFranc elvetian4,56960,00404,56564,5385
RUBRubla rusa0,05850,00360,05490,0626
MDLLeu moldovenesc0,2410-0,00160,24260,2469
UAHHrivna ucraineana0,16390,00850,15540,1702
CADDolar canadian3,16710,07213,09503,1719
RSDDinarul sarbesc0,04110,00000,04110,0409
AUDDolar australian2,71110,02852,68262,8254
CZKCoroana ceha0,1751-0,00210,17720,1889
PLNZlotul polonez1,0611-0,00391,06501,1174

Curs valutar Banca Nationala a Romaniei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Romania. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Romaniei. Convertor valutar.