Curs valutar: Banca Nationala 

21 septembrie 2018
Curs valutar Banca Nationala a Romaniei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Romaniei (BNR).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
EUREuro4,65190,01284,63914,6434
USDDolar S.U.A.3,9743-0,01873,99304,0320
GBPLira sterlina5,25050,03925,21135,1688
CHFFranc elvetian4,1133-0,00324,11654,0809
RUBRubla rusa0,05990,00160,05830,0599
MDLLeu moldovenesc0,2370-0,00170,23870,2431
UAHHrivna ucraineana0,1417-0,00030,14200,1455
CADDolar canadian3,07940,01033,06913,0947
RSDDinarul sarbesc0,03930,00010,03920,0394
AUDDolar australian2,88910,02172,86742,9655
CZKCoroana ceha0,18200,00050,18150,1804
PLNZlotul polonez1,08360,00851,07511,0782

Curs valutar Banca Nationala a Romaniei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Romania. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Romaniei. Convertor valutar.