Curs valutar: Banca Nationala 

16 ianuarie 2021
Curs valutar Banca Nationala a Romaniei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Romaniei (BNR).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
EUREuro4,87370,00334,87044,8684
USDDolar S.U.A.4,01720,03813,97913,9889
GBPLira sterlina5,48530,07985,40555,3884
CHFFranc elvetian4,52740,03594,49154,5184
RUBRubla rusa0,05470,00130,05340,0543
MDLLeu moldovenesc0,23210,00160,23050,2324
UAHHrivna ucraineana0,14320,00350,13970,1437
CADDolar canadian3,16550,02833,13723,1283
RSDDinarul sarbesc0,04140,00000,04140,0414
AUDDolar australian3,11230,01963,09273,0206
CZKCoroana ceha0,18640,00050,18590,1857
PLNZlotul polonez1,0729-0,00461,07751,0979

Curs valutar Banca Nationala a Romaniei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Romania. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Romaniei. Convertor valutar.