Curs valutar: Banca Nationala 

17 septembrie 2019
Curs valutar Banca Nationala a Romaniei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Romaniei (BNR).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
EUREuro4,73400,00204,73204,7274
USDDolar S.U.A.4,2803-0,00594,28624,2656
GBPLira sterlina5,32510,03205,29315,1830
CHFFranc elvetian4,3235-0,00614,32964,3506
RUBRubla rusa0,06680,00140,06540,0647
MDLLeu moldovenesc0,24030,00080,23950,2422
UAHHrivna ucraineana0,17260,00140,17120,1685
CADDolar canadian3,2282-0,02883,25703,2083
RSDDinarul sarbesc0,04030,00000,04030,0402
AUDDolar australian2,94540,00112,94432,8909
CZKCoroana ceha0,18290,00000,18290,1836
PLNZlotul polonez1,09360,00251,09111,0897

Curs valutar Banca Nationala a Romaniei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Romania. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Romaniei. Convertor valutar.