Curs valutar: Banca Nationala 

20 martie 2019
Curs valutar Banca Nationala a Romaniei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Romaniei (BNR).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
EUREuro4,7564-0,00044,75684,7383
USDDolar S.U.A.4,1881-0,03344,22154,2016
GBPLira sterlina5,56600,01425,55185,3832
CHFFranc elvetian4,18900,00524,18384,1734
RUBRubla rusa0,06510,00090,06420,0630
MDLLeu moldovenesc0,2433-0,00440,24770,2454
UAHHrivna ucraineana0,1541-0,00600,16010,1540
CADDolar canadian3,1465-0,00363,15013,1625
RSDDinarul sarbesc0,04030,00000,04030,0401
AUDDolar australian2,9738-0,01142,98522,9833
CZKCoroana ceha0,18570,00040,18530,1843
PLNZlotul polonez1,10850,00271,10581,0951

Curs valutar Banca Nationala a Romaniei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Romania. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Romaniei. Convertor valutar.