Curs valutar: Banca Nationala 

21 aprilie 2021
Curs valutar Banca Nationala a Romaniei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Romaniei (BNR).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
EUREuro4,92790,00544,92254,8858
USDDolar S.U.A.4,0872-0,04954,13674,1067
GBPLira sterlina5,71620,01995,69635,7191
CHFFranc elvetian4,4613-0,01074,47204,4229
RUBRubla rusa0,05360,00000,05360,0556
MDLLeu moldovenesc0,2281-0,00280,23090,2301
UAHHrivna ucraineana0,1459-0,00170,14760,1481
CADDolar canadian3,2656-0,02063,28623,2918
RSDDinarul sarbesc0,04190,00000,04190,0416
AUDDolar australian3,18000,02813,15193,1845
CZKCoroana ceha0,19010,00110,18900,1870
PLNZlotul polonez1,08170,00371,07801,0577

Curs valutar Banca Nationala a Romaniei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Romania. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Romaniei. Convertor valutar.