Curs valutar: Banca Nationala 

27 aprilie 2017
Curs valutar Banca Nationala a Romaniei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Romaniei (BNR).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
EUREuro4,53550,00694,52864,5500
USDDolar S.U.A.4,1620-0,06264,22464,1870
GBPLira sterlina5,3378-0,08185,41965,2686
CHFFranc elvetian4,1842-0,05634,24054,2529
RUBRubla rusa0,0737-0,00160,07530,0736
MDLLeu moldovenesc0,2156-0,00460,22020,2152
UAHHrivna ucraineana0,1565-0,00010,15660,1555
CADDolar canadian3,0673-0,07783,14513,1394
RSDDinarul sarbesc0,03680,00020,03660,0367
AUDDolar australian3,1203-0,05493,17523,1942
CZKCoroana ceha0,1686-0,00060,16920,1684
PLNZlotul polonez1,07290,00501,06791,0669

Curs valutar Banca Nationala a Romaniei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Romania. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Romaniei. Convertor valutar.