Curs valutar: Banca Nationala 

20 februarie 2018
Curs valutar Banca Nationala a Romaniei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Romaniei (BNR).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
EUREuro4,66090,00754,65344,6614
USDDolar S.U.A.3,7530-0,03893,79193,7984
GBPLira sterlina5,26300,00735,25575,2814
CHFFranc elvetian4,04710,00244,04473,9727
RUBRubla rusa0,06660,00110,06550,0671
MDLLeu moldovenesc0,2234-0,00510,22850,2250
UAHHrivna ucraineana0,1407-0,00070,14140,1323
CADDolar canadian2,9911-0,02833,01943,0592
RSDDinarul sarbesc0,03940,00010,03930,0393
AUDDolar australian2,97430,00332,97103,0446
CZKCoroana ceha0,18400,00030,18370,1834
PLNZlotul polonez1,12420,01061,11361,1167

Curs valutar Banca Nationala a Romaniei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Romania. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Romaniei. Convertor valutar.