Curs valutar: Banca Nationala 

25 mai 2019
Curs valutar Banca Nationala a Romaniei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Romaniei (BNR).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
EUREuro4,7612-0,00094,76214,7560
USDDolar S.U.A.4,2560-0,00984,26584,2421
GBPLira sterlina5,3976-0,04605,44365,4872
CHFFranc elvetian4,24290,02324,21974,1644
RUBRubla rusa0,0659-0,00010,06600,0663
MDLLeu moldovenesc0,23710,00020,23690,2362
UAHHrivna ucraineana0,1611-0,00070,16180,1596
CADDolar canadian3,16330,00173,16163,1540
RSDDinarul sarbesc0,04040,00000,04040,0403
AUDDolar australian2,93690,00292,93402,9870
CZKCoroana ceha0,1842-0,00080,18500,1848
PLNZlotul polonez1,10780,00241,10541,1088

Curs valutar Banca Nationala a Romaniei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Romania. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Romaniei. Convertor valutar.